Portable 12V Car Pump Air Compressor
Brand:BY
Model:AC073
Package:Carton
MOQ:500 Pcs
Product Description:
- Suitable for bicycle, car, motorcycle, tricycle, electric car tires, football, basketball, inflatable boat, air bed, balloon, etc.
- gas meter, let the tire pressure display more accurate, built-in and cylinder movement
- Equipped with-pressure checking gauge, mini electric car inflatable pump air pumps compressor
- Power supply: 12V car cigarette lighter plug, metal shell for durable use
- Easy to use, just plug into your car cigarette lighter for power, slip universal adapter over tire valve and be ready to inflate
| Product Name | Portable 12V Car Pump Air Compressor |
| Brand | BY |
| Model | AC073 |
| Rated Voltage(V) | 12 |
| Rated Watt(W) | 150 |
| Cylinder diameter(cm) | 30 |
| Gas flow(l/min) | 30 |
| N.W(kg) | 1.5 |
| Product size(cm) | 16.4*14.9*8.5cm |
| packing volume | 42*41.5*35/12 |
| Aeration time 195/65 R15 30PSI 12V DC | 330 seconds |
| proper temperature | -30℃~+60℃ |
| Inflatable tube material | Outer braided tube - pressure 10-15kg |

Advantage
1. Accept logo&color customized and OEM
2. There are about 15 people, export team, to manage tools quality, following, delivery time, transport, and shipping
3. accept L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram payments,Paypal
4. Accept small MOQ
5. Over 20000m2 factory plant and 4500m2 warehouse!
6. CE, ROHS, TUV, Certificate!
7. Over 20years OEM and ODM service experience in automotive tools and hardware tools.
FAQ
1. What about your MOQ?
10-200 PCS, definite quantity is negotiable.
2. What terms of payment are acceptable?
T/T, L/C, Western terms, or others can be discussed.
3. How many days for production?
Around 30-40 days based on order QTY.
4. Is your company accept customization?
Yes, you can choose to print your logo, customize the color of the product, and how to package.
5. Can you provide a sample for testing?
Sorry for we don't provide a free sample, but accepted the sample order. Because every tool is very heavy. Freight cost usually will be more than 2-3 times of sample price.
6. How to ensure your product quality?
All our products reached CE standard, we guarantee that each product will be strictly inspected and tested before delivery.
You Might Also Like
Send Inquiry
















