Oil Suction Grease Gun With Flexible Hose 500CC
Brand:BY
Model:F1057
Type:Suction Gun for oil
Volume:500CC grease gun
Oil Suction Grease Gun With Flexible Hose 500CC
Product Description: automotive grease gun, foot operated grease gun, grease gun for sale
Suction pump designed for use with oils to get them both in & out by transfer cases.
• Easy and comfortable working with each stroke fluid is drawn in & it can be used in home, industry, agricultural & automotive.
• Need no priming.
• With 12" flexible vinyl hose.
• 500cc long barriel
• Full Steel Body with Flexible Pipe.
| Product Name | Oil Suction Grease Gun With Flexible Hose 500CC |
| Brand | BY |
| Model | C1057 |
| Sample | Accepted Sample Order |
| Service | OEM ODM Customized |
| Package | Carton |
| Three way loading | cartridge, bulk or dispenser |
| Hose Length | 12 in. |
| Accessories Included | Flexible Hose |
| FOB port | Ningbo OR Shanghai |
| Terms of Payment | L/C, T/T |
| Product Weight | 0.9kg |
| Size | 42*37*27.5cm |
| CTNS | 20pcs |
| G.W/N.W | 19kg/18kg |

Advantage
1. Accept logo&color customized and OEM
2. There are about 15 people, export team, to manage tools quality, following, delivery time, transport, and shipping
3. Accept small MOQ
4. Over 20000m2 factory plant and 4500m2 warehouse!
5. CE, ROHS, TUV, Certificate!
6. Over 20years OEM and ODM service experience in power tools
FAQ
1. Can we see your company's production?
Yes, welcome!
2. Does your company plant?
Yes, produce and export for many years.
3. What market is your main market?
Our main market is Europe, also export to North and South American and so on.
4. What about your MOQ?
10-200pics, quantity is negotiable.
5. Which payment terms can be acceptable?
T/T, L/C, Western terms, or others can be discussing.
6. How many days for production?
Around 7- 25days based on order q'ty.
7. Is your company accepting customization?
Yes, you can choose to print your logo and customize your packing.
8. How to ensure your product quality?
All our products reached CE standard, we guarantee that each pc will be strictly inspected and tested before delivery.
You Might Also Like
Send Inquiry














