Competitive Price Front Wheel Nut Socket For Scania(83Mm) Truck
Brand:BY
Model:F2012
Payment:L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T
Port:Ningbo or Shanghai
Sample:Accepted Sample Order
Service:OEM ODM Customized
Send Inquiry
Product Introduction

Can be used with an impact wrench or torque wrench.
Removal and fitting of the axle nuts in front of the brake disc.
Positive drive of the axle nut. Any extensive slipping is avoided.
Application Range: SCANIA front axle (e.g.124L/ 144L), Series 4 from 96 for vehicles above 16 tons.
Milled out profile.
Robust execution
| Product name | Front wheel nut socket for SCANIA(83mm) |
| Material | Special Steel |
| Inner | 83mm |
| Outer | 103mm |
| Height | 74mm |
| Applicable | SCANIA front axle (e.g.124L/ 144L), Series 4 from 96 for vehicles above 16 tons. |
| Packaging Contents | 1 |
| Warrabty | 12months |


Hot Tags: competitive price front wheel nut socket for scania(83mm) truck, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, buy, price, quotation, in stock, made in China, blind inner bearing puller set, Injection Valve Cap Socket OEM, ball joint pickle tool, Tie End Axial Joint, clutch centing tools, internal blind bearing puller
Next
No InformationYou Might Also Like
Send Inquiry
















