High-Quality 143mm Axle Hub Nut Socket For SAF, Durable Tool For Truck Maintenance And Repair
Brand:BY
Model:F2058
Payment:L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T
Port:Ningbo or Shanghai
Sample:Accepted Sample Order
Service:OEM ODM Customized
Send Inquiry
Product Introduction

Substantial construction for drawing off firmly sitting brake linkage adjuster.
Certain stop through ring shaped bearing area.
Field of application:Haldex
| Product name | Axle HUb Nut Socket For SAF(143mm) |
| Material | 40cr |
| overall length | 135mm |
| Inner | 143mm |
| Technology | Heat treatment and phosphating black |
| use for | SAF Euro axle,……etc |
| weight | 4.25KG |
| Height | 127mm |
| Applicable | HALDEX series trucks. |
| Packaging Contents | 4*1 |
| Packaging size | 45*39*18CM |
| Warrabty | 12months |


Hot Tags: high-quality 143mm axle hub nut socket for saf, durable tool for truck maintenance and repair, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, buy, price, quotation, in stock, made in China, hose clamp removal tool, o2 sensor socket kit, wheel bearing race tool, oil drain plug socket set, hose clamp tool, VDE insulated socket set
Previous
No InformationNext
No InformationYou Might Also Like
Send Inquiry
















