Made in China Rear Axle Nut Socket(101Mm) For Man&Benz Truck
Brand:BY
Model:F2014
Payment:L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T
Port:Ningbo or Shanghai
Sample:Accepted Sample Order
Service:OEM ODM Customized
Send Inquiry
Product Introduction

internal square drive to DIN 3121 / ISO 1174
optional with sleeve locating tube
high accuracy of fit
extremely robust version
suitable for high tightening and loosening torque
Application range:Mercedes and MAN 10 + 13 t Reduction axle, Hypoid- and Trailer axle NR 7/4, Omnibus 0305 G + 0405 G etc.
| Product name | Hot-Sell Heavy Truck Tools 3/4" Dr. for MAN&BENZ Rear Axle Nut Socket |
| Material | Special Steel |
| Inner Diameter | 94mm |
| Outer Diameter | 115mm |
| Height | 110mm |
| Weight | 2880g |
| Stud Diameter | 101mm |
| Stud Width Diameter | 11.5mm |
| Feature |
High accuracy of fit. |
| Applicable | Mercedes and MAN 10 + 13 t Reduction axle, Hypoid- and Trailer axle NR 7/4, Omnibus 0305 G + 0405 G etc. |
| Packaging Contents | 1 |
| Packaging Height | 110mm |
| Packaging Length | 150mm |
| Packaging Width | 140mm |
| Warrabty | 18months |




Hot Tags: made in china rear axle nut socket(101mm) for man&benz truck, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, buy, price, quotation, in stock, made in China, ball joint separator set, engine cylinder leak down tester, slide hammer puller kit, bearing separator tool, coolant pressure tester, brake caliper piston wind back tool
You Might Also Like
Send Inquiry















