Professional-Grade Truck Tool Brake Linkage Adjuster Extractor Puller For HALDEX
Brand:BY
Model:F2031
Payment:L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T
Port:Ningbo or Shanghai
Sample:Accepted Sample Order
Service:OEM ODM Customized
Send Inquiry
Product Introduction

Substantial construction for drawing off firmly sitting brake linkage adjuster.
Certain stop through ring shaped bearing area.
Field of application:Haldex
| Product name | Professional-Grade Truck Tool Brake Linkage Adjuster Extractor Puller for HALDEX |
| Material | Special Steel |
| Main Size | M22x1,5x90 mm |
| Outer Width | 160mm |
| Clamping Depth | 78mm |
| Weight | 1400g |
| Peak Moment | 280Nm |
| Height | 127mm |
| Feature |
Ring plane safety support. |
| Applicable | HALDEX series trucks. |
| Packaging size | 390mm*320mm*190mm |
| Warrabty | 12months |



Hot Tags: professional-grade truck tool brake linkage adjuster extractor puller for haldex, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, buy, price, quotation, in stock, made in China, ball joint adapter set, SAF Axle nut socket 140mm, wheel capsule and axle nut socket, bmw oil filter cap removal tool, piston compressor tool, mini bearing puller
Previous
No InformationNext
No InformationYou Might Also Like
Send Inquiry
















