Professional-Grade Truck Repair Tool For BPW Wheel Axle Hub Extractor 155MM
Brand:BY
Model:F2037
Payment:L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T
Port:Ningbo or Shanghai
Sample:Accepted Sample Order
Service:OEM ODM Customized
Send Inquiry
Product Introduction

Used to remove the BPW wheel axles with external thread.
Thread:M155*3.0
Inner:98mm
Suitable:Former model of BPW 16tons truck.
| Product name | Professional-Grade Truck Repair Tool BPW Wheel Axle Hub Extractor 155MM |
| Material | Special Steel |
| Max tightening torque | 700Nm |
| Diameter | 125mm |
| Pression max | 15t |
| Weight | 1560g |
| Profile | cylinder |
| Feature |
Extremely wide scope of application |
| Applicable | BPW series Trucks |
| Packaging Contents | 1 |
| Packaging Height | 128mm |
| Packaging Length | 357mm |
| Packaging Width | 194mm |
| Warrabty | 18months |


Hot Tags: professional-grade truck repair tool for bpw wheel axle hub extractor 155mm, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, buy, price, quotation, in stock, made in China, BMW N46T camshaft timing tool, wheel bearing removal tool, oil filter change tool, BEARING CUP replacer, 4 inch gear puller, universal puller
You Might Also Like
Send Inquiry

















