16A Electric Vehicle Charging Gun Payment For Indicator Light
Brand:BY
Model:FB134
MOQ:50 PCS
Line:Support customized requirements,5 meters minimum order
Product Description:
EU MANDATORY SAFETY CE CERTIFICATION
European standard mode II Charging gun
Multiple protection:Multiple,Undervoltage,short circuit,dustproof,Overcurrent,thunder.
Silver plated copper alloy pin ,Thermoplastic engineering plastic shell
WATERPROOF MATERIAL,Oxygen free pure copper wire is more stable in charging,IP67 waterproof material.
WATERPROOF AND DUSTPROOF,The waterproof gun head adopts integrated forming technology,The protection grade reaches IP67.
| Product Name | 16A Electric vehicle charging gun Payment for Indicator Light |
| Brand | BY |
| Model | FB134 |
| Current | 16A |
| Voltage | 220V |
| Maximum power | 3.5KW |
| QTY | 10 PCS |
| G.W | 30KG |
| Carton size | 41*41*9.5 cm |

Advantage
1. Accept logo&color customized and OEM
2. There are about 15 people, export team, to manage tools quality, following, delivery time, transport, and shipping
3. accept L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram payments,Paypal
4. Accept small MOQ
5. Over 20000m2 factory plant and 4500m2 warehouse!
6. CE, ROHS, TUV, Certificate!
7. Over 20years OEM and ODM service experience in automotive tools and hardware tools.
FAQ
1. What about your MOQ?
10-200 PCS, definite quantity is negotiable.
2. What terms of payment are acceptable?
T/T, L/C, Western terms, or others can be discussed.
3. How many days for production?
Around 30-40 days based on order QTY.
4. Is your company accept customization?
Yes, you can choose to print your logo, customize the color of the product, and how to package.
5. Can you provide a sample for testing?
Sorry for we don't provide a free sample, but accepted the sample order. Because every tool is very heavy. Freight cost usually will be more than 2-3 times of sample price.
6. How to ensure your product quality?
All our products reached CE standard, we guarantee that each product will be strictly inspected and tested before delivery.
You Might Also Like
Send Inquiry
















